Kategorie:

Modele anatomiczne nie tylko do nauki anatomii, lecz też weterynaryjne.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne możemy nabyć w specjalnych sklepach. Lecz nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści oraz poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest wyjątkowo duży. Niezwykle powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie sporo się nauczyć. Możemy także zakupić lecz i zupełnie samą np łapkę psa do edukacje robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one szczególnie starannie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie opisują proces choroby oraz jego poziomy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim grupami jak ścięgna itd. Kolejne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również niezwykle powszechnych oraz interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą i zaopatrzony jest w uchwyt i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają również ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w pewnym miejscu oraz nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Oczywiście jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i aby odtworzyć ich fragmenty powinno się je powiększyć. Takim przykładem może być model głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Reprezentuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane toż np mrówka 30x powiększona.

Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne potrafimy nabyć np jako typ stopy konia. Występuje on w paru rodzajach i jest stworzony jako model 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również znacznie wielkim zaangażowaniem. Asortyment jest wprost imponujący. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż możemy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i reklamowane spółki, które są od lat na krajowym rynku.